2023-10-01

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

Klaidos, kurios pasitaiko vartojant vitaminus

5 min read

Labai dažnai galima išgirsti informacijos, kuri yra susijusi su vitaminų naudojimu, jų pasirinkimu ir panašiai. Tad daugmaž kiekvienas tokią informaciją žino, todėl jų pasirinkimas ir vartojimas gali atrodyti visai nesudėtingas. Tikriausiai kur kas naudingesnė informacija yra ta, kur nurodomos dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurios susijusios su vitaminais. Jeigu jos pasitaiko, vadinasi, jas daro ne vienas žmogus, todėl apie tokias klaidas labai svarbu kalbėtis ir pasakoti, kad jų būtų galima išvengti. Todėl šį straipsnį parengėme būtent tam, kad galėtumėte pamatyti, kokios dažniausiai klaidos yra daromos ir galėtumėte jų išvengti, kas susiję su vitaminais.

Labai svarbus vitaminų teisingas vartojimas, nes nuo to gali priklausyti jų efektyvumas

Dažniausiai provitaminai yra geriami be jokio grafiko, tai yra kada prisimename juos išgerti, tada ir išgeriame. Tačiau tai gali būti viena iš klaidų, kurios pasitaiko gana dažnai. Jeigu geriate multivitaminų kompleksą ar kitus panašius vitaminus, juos geriausia vartoti pirmos dienos pusėje, o geriausia po pusryčių, nes taip visai dienai gausite daugiau energijos, būsite žvalesni. Jeigu jums reikalingas toks vitaminas kaip kalis ar magnis, tada verta juos pasilikti vakarui. Be viso šito, dar labai svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kaip jie yra geriami. Gana dažnai vitaminus reikia gerti su skysčiais. Puiku, jeigu renkatės tik vandenį. Tačiau dar viena problema, su kuria yra susiduriama, tai vitaminai geriami su sultimis, arbatomis ar kitais skysčiais. Jie gali malšinti jų poveikį, todėl vitaminams gerti visada rinkitės tik vandenį.

Vitaminų nevartokite per ilgai, juos keiskite

Dar viena klaida, su kuria susiduriama labai dažnai, yra tai, kad lygiai tokie pat vitaminai yra vartojami ištisus metus. To reikėtų vengti, nes daugeliui vitaminų reikia daryti pertraukas, nes taip net galima jam pakenkti. Jeigu nenorite nustoti gerti vitaminus, tada bent jau juos reikėtų keisti, kad mūsų imuninė sistema gautų ir kitų naudingų medžiagų.

Maistas ir vitaminai kartais gali būti nesuderinami

Labai svarbu žinoti ir dar vieną dalyką, tai yra kad tam tikrus vitaminus gali slopinti maistas, todėl jeigu nejaučiate jokio pagerėjimo iš gana ilgą laiką vartojamų vitaminų, gali būti, kad valgomas maistas slopina jų poveikį. Todėl būtinai reikia pasidomėti tokia informacija ir tam tikrų maisto produktų atsisakyti, kad naudojamų vitaminų nauda būtų jaučiama labiau.