2024-06-26

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

Įmonių pavadinimai

6 min read

Pavadinimai internete

Prieš startuojant su savo veikla internete, vienas svarbiausių veiksnių yra įmonių pavadinimai  ir interneto vardai – kitaip žinomi domenai. Šiame straipsnyje norėčiau perteikti naudingus patarimus vartotojams, kurie dar nespėjo startuoti su savo veikla internete.

Įmonių pavadinimai ir įdėjos

Pirmiausia įmonių pavadinimai  turi sutapti su .LT domeno vardu. Tai pasitikrinti rasite nuorodas apačioje.

Lietuvoje itin populiaru yra sugalvoti pavadinimą pagal veiklos pobūdį pridedant įvairias galūnes kaip pvz: eta, ita, auta, tokių įmonių yra didžioji dauguma, tad jeigu rinksitės vieną iš tokių pavadinimų jis nebus išsiskiriantis, tačiau lengvai funkcionuojantis.

Patarimas būtų jei renkatės auto ar statybos segmenta, galimos variacijos kaip:

  • “Lino Auto” ir linasauto.lt 
  • Statimeta, statireta, statireta, nuo žodžio šaknies statyba”  jis nebus išsiskiriantis, tačiau sutaupysite pinigu perkant premium domeno vardą. Ne visiems svarbu yra vardo komunikavimas, jeigu tai yra B2B įmonė. Ir juolabiau jeigu neplanuojate reklamuotis ir pan.
  • Vietovės lokacija kaip tai daro Alaus ir maisto gamintojai, tačiau dažniausiai tokios užimtos.
  • Angliški pavadinimai kaip Trader.lt / Surgery.lt / WorkWear.lt  / FastFood.lt taip pat dažnai naudojami priklausant nuo įmonės segmento. Tačiau čia yra ta pati problema, dauguma jau šių domeno vardų nelikę.

Premium LT domenai

Domeno vardas turi būti neilgas, geriausiai vienas arba dviejų žodžių ir sudarytas iš raktažodžių kuriuos ieško vartotojai Google sistemoje. Tokie įmonių pavadinimai su domenų vardais dažniausiai būna išrinkti arba parduodami.

Kaip pvz galime paimti statybines medžiagas, šiuo atveju rekomenduotume  domeną http://www.medziagos.lt kuris  iš savęs parodo, jog domene bus prekiaujama medžiagomis, priešingai negu sugalvojus tokius vardus kaip Statiteta, Statymeta ir kt. Viso labo tokį premium domeną mūsų tinklapyje galite įsigyti vos už 300 eur su sąskaita faktūra.  Vien domeno vardas šiuo atveju turėtų įtakos paieškos sistemų rezultatams. Daugiau premium domenų rasite https://www.itmarket.lt/parduodami-domenai

Taip pat norime pabrėžti jog vertingas domeno vardas yra puiki investicija, kuri su laiku tik brangs.

LT domeno statistika galime pamatyti čia: https://www.domreg.lt/informacija/lt-domeno-statistika/

Kitas būdas yra brangesnis, išvystyti įmonės pavadinimą – prekės ženklą kaip tai padarė didžiosios Lietuvos įmonės, kurių negalime minėti šiame puslapyje. Šis būdas yra aktyvus tik tuo atveju, jeigu turimas didelis marketinginis biudžetas, prekės ženklas minimas didžiausiuose Lietuvos portaluose, televizijoje ar net radijoje. Šiuo atveju viskas priklauso kaip iškomunikuosite šitą prekės ženklą ir padarysite žinomu savo segmente.

Jeigu visgi nusprendėte, jog sunku sugeneruoti unikalų įmonės pavadinimą o gerosios variacijos yra užimtos prašome aplankyti mūsų parduotuvę:

https://www.itmarket.lt/parduodami-domenai/

Prekės ženklai bei patentai

Sugalvojus savo prekės ženklą labai svarbu patikrinti, ar jis nėra patentuotas.

Tai padaryti galime Lietuvos prekės ženklų registre: https://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/prekiu-zenklai/prekiu-zenklu-paieska/lietuvos-respublikos-prekiu-zenklu-duomenu-baze

Taip pat labai svarbus faktorius pasitikrinti ar tokia įmonė jau nėra registruota šiuo atveju padės visiems gerai žinomas : http://www.rekvizitai.lt

Taip pat ar Jūsų pageidautinas domenas interneto vardas yra užimtas. Tai paprastai patikrinti galime .LT domenų registre: http://www.whois.lt