2024-03-29

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

ISO standartai. Kuo jie naudingi ekonominės krizės metu?

4 min read

ISO standartai – tai bendra kalba, kuria įmonės gali apibūdinti savo produktus ir paslaugas. Tai gali padėti įmonėms veiksmingiau bendrauti tarpusavyje ir rasti naujų rinkų savo produktams ir paslaugoms.

Ekonominės krizės metu ISO standartai gali padėti įmonėms sumažinti išlaidas ir padidinti efektyvumą. Jie taip pat gali padėti įmonėms išgyventi ir klestėti sunkiomis ekonominėmis sąlygomis.

ISO standartų teikiama nauda:

ISO standartus rengia ekspertai iš viso pasaulio, susibūrę tam, kad pasidalytų savo žiniomis ir patirtimi. Standartai grindžiami bendru sutarimu, o tai reiškia, kad juose atsispindi visų suinteresuotųjų šalių nuomonė. Dėl to jie yra patikimi ir pripažįstami tarptautiniu mastu.

Yra daugiau kaip 21 000 ISO standartų, apimančių įvairias pramonės šakas ir sektorius. Daugelis šių standartų yra savanoriški, o tai reiškia, kad įmonės gali pasirinkti, ar jas taikyti, ar ne. Tačiau kai kurie standartai yra privalomi, t. y. įmonės privalo jų laikytis, jei nori užsiimti verslu tam tikrose rinkose ar nišose. Taip pat svarbus momentas – ISO standartai nuolat tobulinami, kad atitiktų naujausius technologijų pasiekimus ir besikeičiančias rinkos sąlygas. Tai reiškia, kad jie visada yra aktualūs ir tinkami.

Veiklos optimizavimo ISO standartai:

Norėdamos pagerinti savo veiklos rezultatus, įmonės turi nuolat stebėti ir vertinti savo veiklą. Jos taip pat turi nusistatyti tikslus ir uždavinius bei peržiūrėti savo pažangą. ISO standartai gali padėti bendrovėms atlikti visus šiuos veiksmus, nes suteikia veiklos valdymo sistemą.

Su veiklos valdymu susiję keli ISO standartai, įskaitant ISO 9000 (kokybės vadyba) ir ISO 14001 (aplinkosaugos valdymas). Šie standartai suteikia įmonėms struktūrizuotą požiūrį į tikslų nustatymą ir įgyvendinimą. Juose taip pat pateikiamos gairės, kaip stebėti pažangą ir apie ją pranešti.

Be to, yra daug konkrečiam sektoriui skirtų ISO standartų, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama konkretiems veiklos rodikliams. Pavyzdžiui, automobilių pramonė turi savo standartų rinkinį (ISO/TS 16949), kuris padeda įmonėms gerinti savo produktų ir paslaugų kokybę.

ISO standartų taikymas gali padėti įmonėms pagerinti bendrą veiklos efektyvumą. Tai savo ruožtu gali padidinti konkurencingumą ir pelningumą. Ekonominės krizės metu tai gali būti gyvybiškai svarbu norint išgyventi. Tad jei dar jų neturite – rekomenduojame daugiau pasidomėti. Daugiau informacijos apie juos galite rasti laikasplestis.lt puslapyje.