2023-10-01

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

Kaip išsirinkti komercines patalpas Vilniuje?

4 min read

Kaip išsirinkti komercines patalpas Vilniuje?

Kiekvienas žino, jog sostinėje viskas kainuoja šiek tiek brangiau, nei kituose miestuose. Komercinės patalpos Vilniuje nėra išimtis. Nuomoti patalpas verslams kainuoja brangiai, todėl renkantis reikia būti labai atidiems, kad būtų galima rasti tai, kas ne tik patiktų, bet ir būtų patogu bei praktiška:

  • Vieta, vieta ir dar kartą vieta. Daugelis pamiršta, tačiau vieta ne tik nulemia kainą, bet ir verslo sėkmę. Jeigu pasirinksite komercines patalpas, kurios bus už Vilniaus ar prastame rajone bus ne tik sudėtinga rasti klientų, bet ir darbuotojų. Nei vienas darbuotojas nenorės važiuoti dirbti į tolimą rajoną arba tą, kuriame knibžda nusikaltėliai.
  • Kaina – nėra prioritetas. Renkantis turėtumėte pamiršti kainą ir pradėti galvoti apie tai, kas atneštų pelną. Pagalvokite, kaip įrengsite patalpas ar užteks vietos. Apgalvokite tai, kaip plėsitės ateityje. Nepatogu ofisą keisti kas metus, jeigu ruošiatės didinti komandą, iš karto rinkitės kiek didesnes patalpas.
  • Dalinė ar pilna apdaila? Nesvarbu, ar pirksite, ar nuomosite patalpas, jos nebūtinai bus įrengtos. Dėl to nebūkite impulsyvūs ir nepriimkite skubotų sprendimų. Pagalvokite, kas apsimoka. Jeigu neseniai pradėjote verslą, turbūt nereikėtų rinktis dalinės apdailos. Rinkitės patalpas, kurios bus įrengtos ir nereikės papildomai mokėti už įrengimą. Tai pritaikytume ir tiems, kurie nesiruošia ilgai likti pasirinktose patalpose, nesvarbu, kad galite išnešti baldus, tačiau sienas ir grindis teks palikti ir naujas patalpas iš naujo remontuoti.
  • Sutartis – neišvengiama. Jeigu nuomosite patalpas Vilniuje, tuomet nepamirškite, kad turėsite rasti patikimą savininką. Deja, bet Vilniuje kai kurie vis dar nesąžiningai nuomoja ir nemoka mokesčių. Pasidomėkite, kokia sutartis bus pasirašoma ir ar sąžiningai bus mokami mokesčiai. Nepamirškite atkreipti dėmesį, kokios sąlygos nurodytos sutartyje.
  • Na, ir svarbiausia, nepamirškite, kad patalpose reikės dirbti jums. Kai kurie renkasi pagal kainą, vietą ir pamiršta, kad svarbiausia, kad jiems patiktų pasirinktos patalpos. Neskubėkite ir rinkitės tai, kas padės jums motyvuotai dirbti ir leis į darbą eiti su šypsena kiekvieną dieną.