2024-05-21

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

Metinė pajamų deklaracija. Kaip tinkamai deklaruoti pajamas?

4 min read

 

Pajamų deklaravimas daugeliui žmonių yra rimtas galvos skausmas. Ypač tokiu atveju, kai dalis pajamų yra gautos ne Lietuvoje, taip pat, suteikiant įvairias prekes ir paslaugas bei panašiai. Džiugu, kad šiuo metu yra daug specialistų, kurie padeda susitvarkyti dokumentus. Svarbiausia, kad ne tik deklaruoti pajamas, tačiau taip pat ir atgauti permokas. O juk papildomi pinigai tikrai džiugina visus, taip?

Svarbiausia yra geri specialistai

Jeigu nenorite gaišti savo laiko ir būti ramus, kad deklaravimas tikrai atliktas taip, kaip reikia – svarbiausia yra ieškoti gerų specialistų, kurie suteikia paslaugas profesionaliai. Visada geriausia yra tartis su įmonėmis, kurios teikia garantijas. Tai dažniausiai nuramina, kad viskas bus atlikta taip, kaip reikia, o kilus kokiems nors netikslumams – jie bus efektyviai sutvarkyti.

Internete galima rasti asmenų skelbimus, kuriuose minima, kad komanda gali padėti Jums deklaruoti pajamas. Deja, paslaugos teikiamos nelegaliai, tačiau dėl to galbūt šiek tiek pigiau. Visada siūlome apeiti tokius pasiūlymus, kadangi labai dažnai asmenys neprisiima atsakomybės už tuos darbus, kuriuos atliko, o radus klaidų, deja, lieka pats kaltas.

Ne tik rinkitės tuos, kurie teikia paslaugas legaliai, tačiau taip pat ir sudarykite paslaugų teikimo sutartis, kuriose bus pateikti visi svarbiausi aspektai.

 O gal bandyti pačiam?

Jeigu neturite jokių neįprastų pajamų ir dirbote tiko Lietuvoje, žinoma, galima bandyti deklaruoti pajamas pats. Šiuo metu VMI yra pateikusi tikrai labai patogu gidą, kuris padeda suvedus duomenis pamatyti realius skaičius.

Visgi, jeigu dirbote užsienyje – tokiu atveju tikrai reikia ieškoti specialistų. Nežinodami kaip tinkamai deklaruoti pajamas kai kurie asmenys praranda galimybę atgauti dalį mokesčių permokos. Tokiu atveju taupydami specialistams jie dažniausiai praranda kur kas daugiau. Juolab, dažniausiai deklaracijas tvarkančios įmonės ima ne konkrečias sumas, tačiau procentinę dalį nuo tų pajamų, kurios bus atgautos. Taigi, asmuo, kuris užsisako paslaugas, bet kuriuo atveju tikrai laimi.

Pajamų deklaravimas yra būtinas kiekvienam asmeniui, kuris dirba. Svarbiausia yra viską atlikti tinkamai ir ramiai laukti permokos, kuri Jums priklauso. Mokesčių grąžinimas nėra sudėtingas procesas, jeigu viską mokate. Tačiau jei neturite tam noro, ar laiko – geriausia kaip ir bet kokioje kitoje sferoje kreiptis pagalbos pas profesionalus ir nebijoti.