2023-10-01

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

Nusprendėte dirbti patys sau?

4 min read

Tai puiki idėja! Tai leidžia jums kontroliuoti savo laiką, pinigus ir energiją. Tačiau tai reiškia, kad turite atsakingai naudotis laiku, kad galėtumėte gauti norimą rezultatą. Tai ne tik apie užsakymų atlikimą ar prekių pardavimą. Tai apie verslo apskaitos tvarkymą.

Individuali veikla pagal pažymą – puiki verslo forma pradžiai.

Tai pati patogiausia forma savarankiškai dirbantiems asmenims. Ją nesudėtinga atidaryti tiek internetu, tiek bet kuriame VMI padalinyje. O pirmiems metams – verslo startui gaunate mokestines lengvatas ir esate atleisti nuo SODROS mokesčių. O ką jau kalbėti, jog gaunate savo privatų VMI konsultantą, kuris gali Jums pagelbėti jeigu kyla tam tikri klausimai, ar problemos.

Būtina kruopšti buhalterinė apskaita.

Apskaita iš pradžių gali pasirodyti sudėtinga, tačiau naudojant reikiamus apskaitos įrankius – tai taps įdomia ir lengva užduotimi. Suvesdami duomenis į tokias automatines apskaitos sistemas kaip “saskaita123” , jums nebereikės jokių fizinių žurnalų, sąsiuvinių ar neaiškių Excell formų. Viskas laikoma skaitmenizuotai vienoje vietoje ir reikalui esant – galima lengvai atsisiųsti visus duomenis.

Taip pat tokie įrankiai gali automatiškai išrašyti sąskaitas faktūras, ir jas išsiųsti. Tad Jums nebereikės atskirai saugoti įvairių formatų failų, juos rankomis redaguoti ir tuomet siųsti per el. paštą.

O gavus mokėjimą – galite iškarto jį pasižymėti ir įsitraukti į bendrą apskaitą. Tai ne tik palengvina visą buhalterinės apskaitos darbą ir principą, tačiau ir sutaupo daugybę laiko, kurį skirtumėte nereikalingai “raštvedybai” , sąskaitų koregavimus ir mokėjimų tikrinimus.

Verslas tai lyg linksmieji kalneliai.

Pradžia gali būti sudėtinga, tačiau tikimės jog neprarasite savo motyvacijos ir noro dirbti tai gali būti puiki patirtis. Ne paslaptis, jog dirbant sau galite uždirbti žymiai daugiau, nei dirbant samdomuosius darbus. Taip pat yra mažesnė mokestinė našta, lankstesnės darbo valandos ir begalė kitų privalumų.

Tačiau turite prisiimti atitinkamas rizikas, ir būti pasiruošęs spręsti tam tikras problemas. Tai galbūt ne bus lengva, tačiau verta pabandyti. Nesigailėkite savo sprendimo, bet bandykite siekti savo tikslo.

O net ir nepasisekus verslui, bet kada galite grįžti į samdomą darbą ir tęsti karjerą.