2024-04-20

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

Kaip sugalvoti imones pavadinimą?

9 min read

Kaip sugalvoti pavadinimą?

 

Kuriant naują verslą, ar norėdami pristatyti savo produktą ar paslaugą dažnai susiduriate su problema, kaip pasirinkti rinkai tinkamą įmonės/verslo pavadinimą? Tai sudėtingas procesas ir skaudi klaida, jeigu pavadinimas išsirenkamas netinkamai.

Rašytiniuose šaltiniuose, marketingo pradžiamoksliuose visur akcentuojamas prekės ženklas bei jo nauda. Tai yra kaip vizitinė kortelė, jis turi būti susijęs su Jūsų veiklos pobūdžiu, jog nereikėtų sugaišti daug laiko aiškinant žmonėms jo reikšmę, o jeigu tai nesusiję su teikiamomis prekėmis ar paslaugomis netgi gali sugluminti vartotoją.

Kaip pvz noriu pateikti, startuojate su nauja kebabine, planuojate plėtra tačiau visos įdomios variacijos užimtos, tiek patentai tiek domenas.

Tačiau itmarket.lt tinklapyje galite rasti prekės ženklui skirtų domenų kaip KEBABAS.LT .

Lengvas pavadinimas, puikiai akcentuojantis kebabine ar greitą maistą

 

Pridėtine vertė kuriama kaip lengvai įsimenamas adresas, neformalioje aplinkoje gali būti minimas varom į  kebabą.

 

Pavadinimų tipai ir dažniausios daromos klaidos

Vardo ar pavardės variacijos įmonėje

Kuomet renkamas domenas yra pavardė, arba vardaspavarde.lt domenas. Dažniausiai kiek matau yra naudojamas turto brokeriu, arba fotografų bei renginių vedėjų. Jeigu žmogus nėra žinomas, vartoti tokius pavadinimus ar domeno vardus nepatartina. Kas kita jei tai yra „Rimanto Kaukėno“ , tai yra gerai žinomas sportininkas visuomenės veikėjas yra pridetinė vertė, jeigu toks nesate – mūsų patarimas geriau rinktis paprastesnį tikslinį domeną, kaip www.TurtoBrokeris.lt , iškarto aišku kaip save pozicionuojate, nereikės milžinišku reklamos biudžetų, priedo būsite unikalūs turėdami premium ( aukščiausios rūšies domeno vardą)

 

Kitas pavadinimu tipas yra santrumpos:

 

Tokios santraupos kaip „RDE“ , „LG“ ar „HP“

Skamba labai gerai, tačiau reiktų nepamiršti, kad šioms kompanijoms yra jau daug metų, taip pat galime pabrėžti, kad jų marketinginiai biudžetai yra labai dideli ir jie gali sau tai leisti. Aišku viskas priklauso nuo Jūsų finansinių galimybių ir laiko.

PVZ Pavadinimas „MRL“ (Mariaus Rolando ir Lauryno įmonė) apie save nieko nepasako.

 

Kitas tipas Geografiniai vietovių pavadinimai

 

Tokio tipo pavadinimai dažnai nėra labai originalūs, tokių yra daug ir sunkiai išsiskiria iš konkurentų. Kaip pvz galime paimti „Užupio picerija“ , kadangi užupyje yra daug picerijų, jas galima sumaišyti, tad koks tikslas investuoti į prekės ženklą? „Gedimino 9“ yra nurodęs, kad kažkas yra įsikūrę šiuo adresu, bet neaišku kas ir kaip, todėl reikia papildomų resursų populiarinti šį trumpinį, jog prie jo priprastu rinka.

Tokiu atveju gali pagelbėti itmarket kolektyvas pasiūlydami anglišką frazę, kuri reprezentuoja greitą maistą ( picas burgeriai, kebabai ir t.t.) www.FastFood.lt už prieinamą kainą. Juolab Lietuvoje nuolat didėjant užsieniečių gyventojų skaičiui ir vis dažniau naudojamų anglicizmų mūsų kalboje, tai turi puikų potencialą.

Veiklą aprašomieji pavadinimai

Puikus pvz yra snaige, kuri gamina šaldytuvus.

Domenas puikiai atspindi ilgametę kompaniją, pasirinktas puikus kompanijos vardas manau stipriai įtakojo pačią įmonės sekmę. Tokius domenus ir įmonės pavadinimus rekomenduojame rinktis ir mes.

Paprasti bet unikalūs pavadinimai kurių turime begale parduodamų domenų srityje puikiai reprezentuoja Jūsų veiklą. Pvz imkime užsiimate vilkikų nuoma, ar pardavimu, ar kitomis paslaugomis, galime pasiūlyti domeną www.Vilkikai.lt

Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį kuriant pavadinimą?

 

  • Pavadinime turėtų atsispindėti jūsų įmonės/prekės ženklo charakteris, pasirinkta pozicija.
  • Jeigu nenorite investuoti didelių pinigų į reklamą, siekiate efektyvios komunikacijas, tuomet rinkitės veiklą apibūdinantį, aiškinamąjį pavadinimą.
  • Geriausi aiškinamieji pavadinimai veiklą apibūdina netiesiogiai, asociacijų pagalba.
  • Pavadinimas turėtų būti lengvai tariamas ir rašomas, o taip pat lengvai įsidėmimas.
  • Pavadinimas turėtų būti originalus, išskirti jus iš konkurentų.
  • Pavadinimas turėtų būti ilgalaikis, suderintas su įmonės/prekės ženklo tikslais.
  • Pavadinimas turėtų kelti pozityvias asociacijas jūsų tikslinei auditorijai.
  • Kurkite pavadinimą atsižvelgdami į rinkos poreikius.
  • Galite pagalvoti ir apie tai, kurią poziciją užimsite sąrašuose. Jeigu norite būti pirmi, pavadinimo pradžiai rinkitės pirmąsias abėcėlės raides.
  • Jeigu planuojate bendradarbiauti su užsieniečiais, atsižvelkite į tai ar pavadinimas lengvai išverčiamas į kitas kalbas.
  • Nesirinkite per daug pretenzingo, įmantraus pavadinimo, ypač jeigu jūsų veikla vystoma gana konservatyvioje rinkoje. Tiesus, tikslus ir paprastas pavadinimas veikia efektyviausiai.
  • Nenaudokite pavadinime per daug asmeniškų dalykų. Jums tai gali atrodyti svarbu, tačiau žvelgiant iš šalies šie asmeniški dalykai prarandą savo svarbą.
  • Lietuviškas raides pavadinimuose nelabai patogu naudoti. Vienas dalykas tai, kad kils problemų užsieniečiams, kitas dalykas tai, kad gali kilti nesusipratimų su internetinio puslapio adresu.

Ar galėsite naujai sugalvotą pavadinimą naudoti?

Sugalvojus naują įmonės pavadinimą, visų pirma reikia pasitikrinti ar jis atitinka Simbolinių pavadinimų darymo taisykles, kurias galite rasti šiame puslapyje. Prekinių ženklų pavadinimams šios taisyklės negalioja.

Taip pat svarbu pasitinktinti ar toks pavadinimas dar nėra užregistruotas? Įmonių pavadinimus galite patikrinti Registrų centro puslapyje, prekinių ženklų pavadinimai tikrinami Nacionalinių, Tarptautinių ir Bendrijos prekių ženklų duomenų bazėse, kurių nuorodas galite rasti Patentų biuro puslapyje.