2024-04-23

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

Saulės moduliai – puikus sprendimas šiandienos verslui

4 min read

Saulės moduliai – saulės baterijų „rinkinys“, veikiamas priklausomai viena nuo kitos ir kartu. Tai – viena iš pagrindinių saulės elektrinių dalių.  Jos generuoja elektros energiją. Vidutiniškas modulio galingumas yra iki kelių šimtų vatų.

Kaip ir visų prietaisų, minėto modulio veikimo principą taip pat svarbu suprasti, norint išsirinkti tinkamiausią sprendimą bei norint suvokti esminius aspektus. Taigi, pirmiausia moduliai sugeria saulės šviesą ir tuomet, vykstant tam tikriems procesams, sukuriama elektros srovė. Minėta elektros srovė pakeičiama į tam tikro tipo rūšį, kuri yra tinkama prietaisams naudoti. Jeigu yra prastos sąlygos arba nakties metas, energija naudojama iš rezervuaro, kuriame energija būna pradedama kaupti tada, kai užfiksuojamas jos perteklius.

Norint naujai įsirengti saulės elektrinę, kuri veiktų kokybiškai ir būtų ilgaamžė, svarbu pasirinkti tinkamus saulės modulius.  Nuo šių prietaisų veiklos smarkiai priklauso jėgainės darbas.

Skirtingi tipai

Yra skirtingi šių įrenginių tipai. Dažniausiai jie skirstomi į dvi dalis: plonaplėveliai ir kristalinio silicio. Pagrindinės savybės, kurios skiria vieną tipą nuo kito yra tos, kad plonaplėveliai paprastai būna mažiau efektyvūs, bet jų privalumas yra tas, kad juos ne taip smarkiai paveikia prastas apšvietimas ir temperatūra Kitas tipas – kristalinio silicio, jie dažniausiai yra pigesni, todėl dažniau pasirenkami vartotojų. Kristalinio silicio moduliai yra skirstomi į dar dvi grupes: silicio polikristaliniai ir monokristaliniai moduliai.

Pastaruosius sudaro monokristaliniai elementai, kurių paviršius plika akimi žiūrint yra lygus. Jie geriau veikia prie karštos temperatūros, nei polikristaliniai. Dar vienas monokristalinių modulių privalumas yra tas, kad jie dėl savo galingumo neužima daug vietos (jų nereikia tiek daug, kiek reikėtų mažiau galingų).

Polikristaliniai moduliai – jų paviršius yra skirtingas, nėra įmanoma rasti keletos, vienodai atrodančių polikristalinių fotoelementų.

Renkantis šiuos įrenginius, dažniausiai praktiškiausia įsigyti standartinio dydžio modulius tam, kad atsiradus nepataisomam gedimui, būtų galima rasti analogišką variantą. Tačiau standartinio tipo modulių tvirtinimas skiriasi nuo nestandartinių, todėl verta apsvarstyti ir šį procesą.

Šie prietaisai sėkmingai tarnauja iki kelių dešimčių metų, todėl tikime, kad toks pasirinkimas – naudinga investicija.