2024-05-21

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

Skolos pirkimas – legalu?

5 min read

Lietuviai nevengia skolinti pažįstamiems ar draugams, tikėdamiesi, jog pinigus pavyks susigrąžinti greitai ir be sklandumų. Visgi toks naivumas dažnai priveda prie to, jog tenka ieškoti specialistų, kurie padėtų atgauti pinigus. Dažnai galima pastebėti, jog lietuviai nustemba, kai sužino, kad susigrąžinti pinigus galima parduodant skolas. Visgi skolų pardavimas yra įprastas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Ir taip, tai visiškai legalu. Kaip vyksta šis procesas? Jūs randate įmonę, pasirašote sutartį ir pinigus gaunate iš karto. Na, o tolimesni procesai, kaip jie susigrąžins pinigus iš skolininko, jūsų turėtų visiškai nevarginti, kadangi savo dalį jau atgavote.

Kokios kitos išeitys, kai nepavyksta susigrąžinti skolos?

Nedomina skolos pardavimas? Nesijaudinkite, yra daugybė kitų būdų, kaip atgauti prarastus pinigus. Vienas jų – skolų išieškojimas. Kreiptis dėl skolų išieškojimo gali tie, kurie paskolino pinigus nesąžiningiems žmonėms ar netinkamai investavo. Skolų išieškojimas veikia greitai ir padeda susigrąžinti pinigus. Žinoma, yra ir kitų variantų, visgi galima pastebėti, jog skolos pardavimas ir išieškojimas yra ne tik patikimesni, greitesni, bet ir pelningesni. Tad jei norite susigrąžinti savo pinigus, nelaukite, kol skolininkas pabėgs ir susisiekite su specialistai kuo greičiau.

Kokių specialistų reikėtų vengti?

Kai ateina laikas ieškoti specialistų, reikia iš anksto pasidomėti ne tik apie pasirinktą sritį, bet ir tam tikrais papildomais dalykais, kurie padėtų pasirinkti tikrą savo srities profesionalą. Nesvarbu, domina skolos pirkimas ar skolų išieškojimas, šie patarimai padės pasirinkti reikiamą specialistą.

·        Pasidomėkite, kur specialistas dirbo anksčiau. Labai svarbu žinoti ne tik esamą jo darbovietę, bet ir ankstesnes. Jei ankstesnės darbovietės turi prastą reputaciją, gal šiuo specialistu tiesiog neverta pasitikėti?

·        Kokias sąlygas gali pasiūlyti? Nesvarbu, rinksitės skolos pirkimą ar išieškojimą, greičiausiai tiek vienu, tiek kitu atveju norėsite gauti kuo geresnes sąlygas. Dėl šios priežasties verta susisiekti su kuo daugiau specialistų ir sužinoti, ką jie gali pasiūlyti. Kai kuriais atvejais galima pastebėti, jog kai kurie specialistai kalba daug, o daro – mažai. Tokių tikrai reikia vengti.

·        Ką apie pasirinktą specialistą pasakoja kiti? Jei kiti nerekomenduoja specialisto, greičiausiai į jį ir nereikėtų kreiptis.

·        Pasidomėkite ne tik specialistu, bet ir įmone, kurioje jis dirba. Tai taip pat daug ką pasako apie pasirinktą specialistą.