2024-06-26

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

Aukštos temperatūros keliami pavojai: karščiui atsparių pirštinių svarba

5 min read

Įvairiose pramonės ir profesinėse srityse žmonės dažnai susiduria su ekstremaliomis temperatūromis. Nesvarbu, ar tai būtų suvirintojas, dirbantis su išlydytu metalu, ar virėjas, dirbantis prie atviros liepsnos, terminių nudegimų ir karščio poveikio rizikos negalima pervertinti. Įprastos apsaugos priemonės tokiomis intensyviomis sąlygomis nepakankamos, todėl karščiui atsparios pirštinės yra nepakeičiama priemonė, apsauganti rankas nuo ekstremalių šiluminių pavojų. Tačiau kuo išsiskiria šios specializuotos pirštinės ir kaip išsirinkti tinkamą porą?

Mokslo žinios apie atsparumą karščiui

Karščiui atsparios pirštinės toli gražu nėra įprastos. Pagamintos iš specialių medžiagų, kurios gali atlaikyti aukštą temperatūrą, jos veiksmingai mažina nudegimų ir sužeidimų riziką. Tokios įprastos medžiagos kaip kevlaras, nomeksas ir silikonas mėgstamos dėl savo puikių atsparumo karščiui savybių, todėl šios pirštinės gali izoliuoti nuo didelio karščio, nesilydydamos ir nesuirsdamos. Jei dirbate aukštos temperatūros aplinkoje, pirštinės nuo karščio pasirinkimas tampa itin svarbia saugos priemone.

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti: medžiaga, dizainas ir sertifikatai

Renkantis karščiui atsparias pirštines reikia atidžiai apsvarstyti keletą veiksnių. Pirma, labai svarbu pasirinkti medžiagą. Iš kevlaro pagamintos pirštinės plačiai naudojamos didelės rizikos sektoriuose, pavyzdžiui, suvirinimo ir metalo apdirbimo, dėl jų neprilygstamo atsparumo karščiui ir ilgaamžiškumo. Tuo tarpu pirštinės iš silikono dėl savo lankstumo ir netoksiškumo dažnai pasirenkamos kulinarijoje.

Pirštinių dizainas taip pat yra labai svarbus. Kai kurie pirštinių stiliai turi prailgintus rankogalius, kad papildomai apsaugotų riešus ir apatinę rankos dalį – tai labai svarbu dirbantiems su atvira liepsna ar išlydytomis medžiagomis. Pirštinės su sustiprintomis siūlėmis gali suteikti papildomą apsaugos sluoksnį ir padidinti ilgaamžiškumą.

Europos sertifikatai, tokie kaip EN388 ir EN407, suteikia svarbias gaires. Šiuose standartuose vertinamos įvairios apsauginių pirštinių apsauginės savybės, įskaitant atsparumą karščiui ir šilumos izoliaciją. Todėl patartina ieškoti pirštinių, atitinkančių šiuos Europos standartus, kad būtų užtikrinta, jog jos atitinka konkrečios pramonės šakos reikalavimus.

Maksimalus karščiui atsparių pirštinių ilgaamžiškumas

Investavus į kokybiškas karščiui atsparias pirštines, kitas svarbus žingsnis tampa jų priežiūra. Reguliariai tikrinkite, ar nėra nusidėvėjimo požymių, kad įvertintumėte, kada reikia jas pakeisti. Tinkamos sandėliavimo rekomendacijos, pavyzdžiui, pirštinių laikymas atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir koroziją sukeliančių medžiagų, taip pat gali pailginti jų veiksmingą tarnavimo laiką. Kai kurias pirštines netgi patogu skalbti skalbimo mašinoje, taip supaprastinant higienos ir švaros palaikymo procesą.