2024-07-15

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

Darbuotojų paieška: ar gyvenimo laišką reikia rašyti taip pat, kaip motyvacinį laišką?

4 min read

Apie gyvenimo aprašymus informacijos internete galima rasti daug, tačiau kaip reikia elgti su motyvaciniu laišku, tiksliau, kaip jį reikėtų parašyti? CV yra labiau skirtas aprašyti savo praeitį, tai yra kokią patirtį turite, kokį išsilavinimą įgavote, tačiau šiuo atveju viskas yra šiek tiek kitaip. Žinoma, jog čia nėra vieno universalaus atsakymo ar šablono, bet gairių, kuriomis būtų galima naudotis, netrūksta. Profesionali darbuotojų paieška nėra sukoncentruota tik į tai, ką veikėte, o labiau į tai, ką galite pasiūlyti organizacijai.

Motyvacinis laiškas tikrai gali būti naudingas, nes jis gali veikti kaip sąsaja tarp praeities bei ateities, kurioje galite pademonstruoti, ką norėsite veikti ateityje, kokie yra jūsų planai ir kodėl būtent taip manote. Darbo rinka nuolatos kinta, o ir jau kelerius metus besitęsianti „Covid“ pandemija eina į pabaigą, tačiau jos palikimą sunku nuginčyti. Šiuo metu galima rasti milijonus žmonių, kurie nuolatos daro karjeros pokyčius arba bent jau galvoja tai padaryti, todėl reikia permastyti apie savo turimų įgūdžių bei patirties bagažą, ypač kai yra bandoma sėkmė visiškai naujoje industrijoje.

Motyvacinį laišką galima puikiai tam išnaudoti, paaiškinant apie planuojamus pokyčius, pavyzdžiui, apie norą išbandyti sėkmę rinkodaros srityje. Darbuotojų paieška yra procesas, kurio metu kandidatai bando „parduoti“ save potencialiam darbdaviui, o tinkamai parašytas laiškas gali padėti pristatyti įgūdžius, kurie gali praversti naujoje industrijoje.

Pradžią reikia parašyti stipriai, nes dažniausiai viskas prasideda tokiais žodžiais: „kandidatuoju į poziciją X, dėl to kad pamačiau skelbimą X vietoje“. Tai yra paprasčiausias laisvos vietos švaistymas, o vietoj to geriau pateikti stiprų pradedamąjį teiginį. Pavyzdžiui, „esu skaitmeninės rinkodaros specialistas su dešimties metų patirtimi ir ieškau, kaip galėčiau išnaudoti savo turimus įgūdžius naujose srityse bei norėčiau atsinešti savo žinias bei entuziazmą į sparčiai augančią Jūsų organizaciją“. Viską galima užbaigti vienu ar keliais sakiniais apie turimą patirtį, tačiau jokiu būdu neatpasakokite gyvenimo aprašymo.

Žinoma, kad darbuotojų paieška tik motyvaciniu laišku neapsiriboja, o daugiau apie tai informacijos rasite čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska