Kaip užtikrinti IT apsaugą įmonėje?
4 min readInformacijos arba kibernetinis saugumas įmonėms ir verslui yra palyginti nauja sąvoka. Tačiau su ja dažnai susiduria visų dydžių ir pramonės šakų įmonės. Supraskime, kas yra informacijos saugumas ir kaip apsisaugoti nuo naujausių XXI a. iššūkių.
Kodėl IT apsauga yra tokia svarbi įmonėje?
Informacinės technologijos šiuolaikiniame pasaulyje yra pačiame savo raidos ir visuotinio naudojimo įkarštyje. Į informacinę erdvę jau sėkmingai perkelta daugybė paslaugų, susijusių su pardavimais ir švietimu, finansais, elektros sistemomis ir net medicina. Darbas internetu, dokumentų skaitmeninimas ir informacijos gausa virtualioje erdvėje daro įtaką verslo veiklai.
Šiuolaikiniame pasaulyje gausu žmonių, norinčių gauti prieigą prie konfidencialios tiek paprastų vartotojų, tiek įmonių informacijos. Šiam tikslui nuolat kuriami specializuoti mechanizmai, o sistemoms kompromituoti kuriamos kenkėjiškos programos ir taikomosios programos. Įmonių atveju tokios atakos kelia ypatingą pavojų:
- neteisėtą prieigą prie svarbių procesų;
- veiklai reikalingų duomenų praradimą;
- sistemos ar failų atkūrimo prastovos;
- finansinis sukčiavimas.
Ilgainiui padėtis tik blogėja. Dėl interneto galimybių plėtros įmonės ir bendrovės tapo dar labiau pažeidžiamos. Kiekvieną dieną organizacijos visame pasaulyje patiria kibernetines atakas. Nuostoliai dėl tokių nusikaltimų gali siekti iki 40 proc. Informacijos saugumo pramonės ekspertai visas dabartines grėsmes skirsto į tris kategorijas:
- kibernetiniai nusikaltimai. Šiuo terminu vadinami veiksmai, kuriais siekiama atakuoti bendrovės, įmonės ar konkretaus naudotojo informacinę sistemą, siekiant gauti pelno ar destabilizuoti veiklą.
- kibernetinė ataka. Skirta reikiamai informacijai rinkti ir tolesniems destruktyviems veiksmams atlikti.
- kibernetinis terorizmas. Labiausiai paplitęs nusikaltimas, kuriuo siekiama sukelti paniką visuomenėje.
Kaip užtikrinti, visapusišką IT apsaugą įmonėje?
Norint apsaugoti IT infrastruktūrą nuo neteisėtos prieigos ir sumažinti kibernetinių grėsmių verslui riziką, patartina pasitelkti į pagalbą savo srities specialistus.
Išorinė IT įmonė padės:
- sukurti informacijos saugumo sistemą. Šiuo atveju tai yra darbo su informacija vidaus taisyklės, sąveikos reglamentai, prieigos prie duomenų priskyrimas ir informacijos perdavimas.
- kompetentingai parinkti apsaugos priemones. Specialistai padės pasirinkti tinkamą įrangą ir programinę įrangą kibernetiniam saugumui užtikrinti, atsižvelgdami į jūsų įmonės ypatumus ir niuansus.
- sukurs arba patobulins informacinę infrastruktūrą ir užtikrins stabilų jos veikimą.
- kontroliuokite sukurtos sistemos efektyvumą.
Pasinaudojus kvalifikuota pagalba, galima užtikrinti jūsų bendrovės ar įmonės IT infrastruktūros saugumą, apsaugoti visą informaciją, naudotojų duomenis ir, svarbiausia, finansines operacijas.