2024-07-15

ITMARKET.LT

IT IR VERSLO NAUJIENŲ ŽURNALAS

Seo paslaugos ir jų svarba šiandien

5 min read

Seo paslaugos reikalingos kiekvienam verslui internete!

SEO (angl. „Search Engine Optimization“) – tai procesas, kurio metu svetainės turinys pritaikomas tam, kad būtų galima pagerinti jo pasirinkimo rezultatus paieškos sistemose. SEO yra viena iš efektyviausių interneto rinkodaros priemonių, nes leidžia uždirbti didelius pinigus be jokios investicijos į reklamą. Šis straipsnis apie SEO paslaugas tiksliau, jų naudą ir rekomendacijas kaip pasirinkti geriausią šias paslaugas teikiantį specialistą.

Kodėl SEO paslaugos tokios aktualios šiomis dienomis?

Jei norite, kad Jūsų svetainė būtų matoma paieškos sistemose ir į ją atkreiptų dėmesį vartotojai, tuomet turite investuoti į savo svetainės SEO. Nors kai kurie mano, jog tai gana sudėtinga užduotis, iš tikrųjų tereikia šiek tiek laiko ir pastangų. Tačiau jei neturite laiko ir norite, kad Jūsų svetaine užimtų pirmas pozicijas paieškos rezultatuose, tuomet geriausia Jums bus susisiekti su profesionaliu SEO specialistu.

SEO paslaugos susideda iš kelių pagrindinių veiksmų:

  • Analizuojamas Jūsų svetainės turinys ir struktūra. Ieškoma Jūsų svetainei tinkamiausių raktažodžių deriniai
  • Techninis SEO tai visi veiksmai, kurie atliekami siekiant pagerinti svetainės darbą. Tai gali būti svetainės kodavimas, puslapio greitis ir pan. Svetainės optimizavimas turinio atžvilgiu jog svetainė būtų kuo patogesnė lankytojams.
  • Sukuriamas Jūsų svetainei unikalus ir kokybiškas turinys. Tai gali būti įvairūs straipsniai, nuotraukos ar vaizdo įrašai.
  • Atgalinių nuorodų kūrimas. Tai yra vienas svarbiausių išorinio SEO veiksnių. Tikslas susirinkti kuo daugiau nuorodų iš kuo įvairesnių portalų, ar tai būtų forumai, socialiniai tinklai, naujienų puslapiai ar straipsnių katalogai.
  • Įskiepių įrašymas, tokių kaip Google Analytics ir Google Webmaster Tools. Jų dėka galėsite sekti savo puslapio progresą.

Ar investicija į SEO atsiperka?

Priklausomai nuo Jūsų tikslų, investicija į SEO gali atsipirkti per 3-9 mėnesius. Tačiau jei norite ilgalaikių rezultatų, tuomet turėsite nuolat stebėti savo svetainę ir atlikti įvairius pakeitimus nuolat.

Investavimas į SEO paslaugas neabejotinai yra naudinga, tačiau prieš susisiekdami su specialistais, verta susipažinti su pagrindiniais SEO terminais. Tai leis ne tik sutaupyti Jums pinigų, bet ir laiko.

Pagrindiniai SEO terminai:

Raktažodžiai: Jūsų svetainėje turimas tekstas skirstomas į raktinius žodžius. Tai gali būti trumpi klausimai, vartotojams aktualus terminas arba frazė. Šie žodžiai naudojami paieškos sistemose, kad vartotojai galėtų lengviau rasti Jūsų svetainę.

Meta tag‘ai ( aprašymai): Meta tag‘ai yra HTML elementas, kuris nurodo paieškos sistemoms Jūsų puslapio temą. Tai gali būti trumpas aprašymas arba raktažodžių sąrašas.

Paieškos sinonimai: Paieškos sinonimai yra žodžiai, kurie naudojami tam, kad vartotojams būtų lengviau rasti Jūsų svetainę. Tai gali būti įvairūs sinonimai, arba kiti panašūs žodžiai, kurie turi tam tikrą reikšmę.